Tezsiz Yüksek Lisans Bitirme Projesi Örneği

tez fiyatlari
Tez Fiyatları
13 Şubat 2018
tez yazim kilavuzu
Tez Yazım Kılavuzu
9 Mart 2018
tezsiz yuksek lisans bitirme projesi ornegi

Tezsiz proje hazırlama ve yüksek lisansın bitirilebilmesi için özel girişimlerde bulunmak mümkün oluyor. Günümüzde Sosyal Bilimler Enstitüsü de dahil olmak üzere pek çok alanda doğrudan özel proje konuları belirlenebilir. Tezsiz yüksek lisans bitirme projesi örneği olarak verilen aşağıdaki proje yapılarını inceleyebilir ve bölümünüze uygun bir proje oluşturabilirsiniz. Projenin doğru seçilmesi, tüm bilgilerin istendiği şekilde verilmesi için ise danışmanlıkla ilgili sürece uygun girişimlerde bulunmalısınız. Tezsiz bitirme örnekleri farklı dallarda değerlendirmeye uygun bir yapıda olmalarına ek olarak, doğrudan üzerinde çalışılmaya müsait olmalıdır. Tıp, mühendislik, sosyal bilimler gibi alanlarda proje bulabilir ve özel olarak hazırlayabilirsiniz.

Okul Yöneticilerinin Liderlik Özellikleri Projesi

Sosyal Bilimler Enstitüsü öğrencisinin bu projede verdiği bilgiler arasında özellikle liderlik özelliğinin ne olduğu, eğitim süreciyle ilgili araştırmalar yer alıyor. Tezsiz bir proje olduğu için yazım aşamasında herhangi bir şekilde bilgi kirliliği verilmesinin sorun yaratmayacağı veya araştırma yapılmaksızın tezin yazımının gerçekleştirilebileceği düşünülmemelidir. Projede yer verilen bilgiler ve araştırma süreci arasında şunlar çok büyük bir önem teşkil ediyor;

  • Liderlik bilgisi, liderliğin tanımı, lider karakterin özellikleri, eğitimcilerin lider olarak dikkat etmesi gereken durumlar
  • Öğrencilere nasıl davranılması gerektiği, öğrencilerin öğretim görevlilerine göre değişiklik gösteren davranışları, karakter bilgisi ve eğitim sürecine dair araştırmalar yapılmalıdır.

İlköğretim Öğrencilerinin Aile İçi Demokrasi Görüşleri

  • Bu örnek projenin genel yapısı itibariyle öğrencilerin görüşleri alınmalı ve neler düşündükleri not edilmelidir. Aynı zamanda demokrasi tanımı, demokrasiyle ilgili genel değerlendirme, buna ek olarak görüş farklılıkları ve ortak durum hakkında analiz yapılmalıdır.
  • İlköğretim seviyesindeki çocukların aileleri hakkında demokrasi adına nasıl görüşlere sahip olduklarının incelenmesi gerekiyor. Bu görüşlerle birlikte toplum hakkında analiz yapılması son derece önemlidir. Projede bundan söz edilmeli ve tezsiz proje olarak kayıt altına alınacağı için, mutlaka özel olarak tüm görüşlerin tablolar, şemalar ve anket yapısına göre projeye yansıtılması gereklidir. Tezsiz yüksek lisans bitirme projesi örneği aracılığıyla komisyona gidebilir ve bu sayede bitirme projenizi başarılı şekilde oluşturarak her anketi değerlendirebilirsiniz.