Tez Yazma Programı

İstanbul Ticaret Üniversitesi Yüksek Lisans Programları
İstanbul Ticaret Üniversitesi Yüksek Lisans Programları
17 Temmuz 2018
Tezsiz yüksek lisans bitirme projesi kaç sayfa olmalı
Tezsiz Yüksek Lisans Bitirme Projesi Kaç Sayfa Olmalı?
22 Temmuz 2018
Tez Yazma Programı

Tez yazmak için ayıracak zaman bulamıyoruz kimi zaman. Bazen bir hevesle başlıyoruz işe, üniversitenin yolunu eskitiyoruz başta, ama iş hayatının verdiği yoğunluktan ve çeşitli sosyal etkinliklerimizden dolayı devam ettiremiyoruz heyecanla başladığımız bu süreci. Tez yazmak aslında kolay bir süreç değil, 6 aylık planlı ve sürekli danışmanlık hizmeti alarak devam ettirmeniz gereken zorlu bir süreç, özellikle başlarken planlamanızı iyi yapmamış ve tez konunuzu doğru belirlememişseniz bu çok daha zor bir süreç olacaktır.

Akademik kariyer yapmak isteyen herkesin tez yazma süreçlerinden geçmesi gerekiyor. Tez yazma, aynı zamanda bireyin bilimsel araştırma yapmasını öğrenmesini sağlayan çok önemli bir çalışma. Tabii ki hiç yardım almadan kendi başınıza tez hazırlayabilmeniz mümkün değil, üniversitelerde çok sayıda öğretim görevlisi tez hazırlama konusunda danışmanlık yapıyor. Ayrıca tez danışmanlığı öyle bir gereksinim ki bu iş artık bir sektör haline gelmiş, tez hazırlayanlara danışmanlık hizmeti sunan birçok tez hazırlama merkezi bulmak mümkün. Üstelik bu merkezler tez hazırlama danışmanlığı konusunda gerçekten çok başarılılar. %100 başarı garantisi veriyorlar. Bünyelerinde çalıştırdıkları akademisyenler ve uzman istatistikçiler sayesinde sunmuş oldukları kaliteli hizmetlerle birçok akademisyenin bile ilgi odağı haline gelmiş durumdalar.

Tez hazırlama merkezleri, hem yüksek lisans tezi hem de doktora tezi aşamalarında profesyonel danışmanlık hizmeti sunan merkezlerdir. Müşterilerine sağlamış oldukları danışmanlık hizmetinin yanında akılcı çözümler getiren, daha hızlı ve kaliteli hizmet alabilmeleri adına bünyesindeki akademisyen hocalarla telekonferans yöntemiyle görüşmeler düzenleyen bu şirketler, tez hazırlamak isteyen akademisyen adaylarına aynı zamanda zaman tasarrufu da sağlıyor. Uzman ekipleri ile yapmış oldukları literatür araştırmaları ve çeviri hizmetleri sayesinde sizin adınıza gerekli tüm çalışmaları tamamlayarak tez yazma aşamasında işinizi hızlandırmış oluyorlar. Ayrıca tez yazım aşamasında bu şirketler çok profesyonel veri analizi programları ve yazılımları kullanmaktadırlar.

Başlıca Veri Analizi Ve Akademik Referans Programları

SPSS (Statistical Package fort he Social Sciences); Türkçe karşılığı Sosyal bilimler için istatistik programı olan bu program sayesinde, anket analizleri başta olmak üzere Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Eğitim Bilimleri alanında elde edilen ölçümlerin analizi kolaylıkla yapılabilmektedir. Ayrıca diğer kurum ve kuruluşların pazar araştırması yapmak için kullandıkları bu bilgisayar programı, görünüm olarak Microsoft Excel programına benzeyen, Windows ve Mac bilgisayarda çalışan bir programdır. Bu program sayesinde tez hazırlama aşamasında gerekli olan verilerin değerlendirilmesi çok daha kısa sürede ve çok sağlıklı bir şekilde yapılabilmektedir.

Mendeley (Akademik PDF ve Referans Programı); Akademik çalışmalarda, referans yöneticisi olarak görev yapan bu program sayesinde tez yazarken makalede hatırlamadığınız alıntıların ya da aradığınız dosyanın kolaylıkla bulunabilmesini sağlayan bir program.  Bu program sayesinde kaynakça yazarlarını tek tek elinizle yazmanıza gerek yok. Program kendisi yaptığınız alıntının yazarlarını, başlığını, internetten aratıp otomatik olarak ekliyor.

 

Tez Merkezlerinin Tercih Edilme Sebebi

  • Danışmanlık hizmeti konusunda birçok üniversitede görev yapan tez danışmanlarından çok daha başarılı danışmanlık hizmeti sunuyorlar.

 

  • Tez hazırlama merkezleri, çeşitli uzman kadroları ile 7/24 danışmanlık hizmeti veriyor aynı zamanda bünyesinde barındırdığı akademisyenler ve uzman ekipler sayesinde bu işi profesyonel olarak yapıyorlar.

 

  • Kullanmış oldukları çeşitli SPSS, Mendeley, Zotera vb. gibi veri analizi araçları sayesinde çok kısa sürede hızlı sonuçlara ulaşabilme imkânı tanıyorlar.

 

  • Yıllardır bu alanda uzmanlaşan tez hazırlama merkezleri, bünyesinde çalışan akademisyen hocaları ile müşterileri olan tez öğrencileri arasında daha hızlı ve kalite hizmet kapsamında telekonferans yöntemleriyle görüşme imkânı sağlıyor.