Tez Yazma Fiyatları

tez yazma fiyatları
Ücretli tez yazımı hakkında araştırma yapanlar tarafından en çok merak edilen şey tez yazma fiyatları belirlemede nelerin olduğu ve bu fiyatların hangi aralıkta seyrettiğidir. Tez yazılır ilanları taraması yapanların herhangi bir merkez ile temasa geçmeden önce yaptığı ilk şey pek çok sayfayı ziyaret ederek tez fiyatları hakkında bilgi bulabilmektir. Maalesef buna ilişkin herhangi bir bilgiye ulaşamadığı gibi, tez yazdırmak suç mu gibi muazzam kafa karışıklığı yaratan bir soruyu da artık kendisine sormaya başlamıştır. Süreç tez yazdırma forum sayfalarında yorum okumaya, ekşi sözlük üzerinde araştırma yapmaya evrilmiştir. Bu süreçte bazıları korkup vazgeçerken, büyük çoğunluk da her şeye rağmen tez yazdırmak istiyorum der ve bizleri arar. Gelin o halde öncelikli olarak suç konusundaki merakı giderelim.


Yanıtı Hem Evet Hem de Hayır Olan Bir Soru: Tez Yazdırmak Suç mu?

Tez yazma fiyatları araştırması sırasında bu soru ile yüzleşen öğrencilere şu yanıtı verebiliriz: Tez yazdırmak suç değildir ta ki yakalanana kadar. Ülkemizde akademik intihal konusunda yeterli yasal düzenlemeler olmamasına dayanarak, tez yazdırma talebinize rahatlıkla karşılık arayabilirsiniz. Çünkü ne yazık ki pek çok akademisyenin intihali ortadadır. Ancak, tezinizi bir başkasına yaptırdığınızı kesinlikle ortaya çıkarmamalısınız. Zaten mezun olduktan sonra ortaya çıksa da bu ispatlanamaz olduğundan sizin açınızdan sorun teşkil etmeyecektir.

Yukarıdaki açıklamamız siz öğrencileri bu yola sevk etmek istediğimiz için değil, olayın iç yüzünü ortaya koymak içindir. Yasal mevzuatı bir kenara bırakacak olursak, olayın etik yönü tam bir faciadır. Düşünün ki bir konu da uzman olduğunuzu iddia ediyorsunuz ama konu hakkında herhangi bir bilginiz yok; çünkü uzmanlık teziniz başkası tarafından kaleme alınmış. Bizler doğru yöntem olarak profesyonel tez danışmanlık hizmeti almanızı öneriyoruz. Ama yine de merakınızı gidermek için tez yazdırma eylemine ilişkin fiyatlandırmayı da sizinle paylaşalım.


tez yazma fiyatları ne kadardır

Tez Yazma Fiyatları Ne Kadardır?

Hizmet sektörünün belki de en çok tutarsızlığa sahip alanı tez yazma sektörüdür. Çünkü akademik değer taşıyan bir ürün oluşturmanız beklenirken buna bir fiyat tayin etmek güçtür. Tez yazma fiyatları konusunda genel bir görüş birliği yoktur. Birçok unsura bağlı olarak fiyatlar değişkenlik göstermektedir. Tez yazma fiyatları üzerinde kendi takip ettiğimiz yöntemde bizler için en önemli unsur araştırma yöntemidir. Bununla birlikte hangi enstitüye tezin teslim edileceği, hangi bölüme ait olduğu ve başlığı bizim fiyat belirlemede kullandığımız diğer 3 değişkendir. Hemen aklınıza gelen soruyu yanıtlayalım: Tez yazma fiyatları belirlerken biz sayfa sayısını dikkate almayız. Çünkü akademik değer taşıyan bir metni sayfa sayısına göre ücretlendirmek doğru değildir. Ve evet teslim süresi de önemsizdir. Eğer biz iyi bir ekipsek, size en kısa sürede yanıt verebilmeli ve sizin zamanınızın az olmasından dolayı fiyat yükseltmemeliyiz.

Bunların yanında İngilizce ya da Türkçe tez yazma fiyatlarının da aynı olduğunu söyleyip sizi biraz daha şaşırtalım. Ama İngilizcesi yeterli olmayan kişilerin profesyonel tez yazarı olmaması gerektiğini düşünürseniz şaşkınlığınız ortadan kalkacaktır.

Tez hazırlama konusunda profesyonel danışmanlık ihtiyacınız mı var?