Tez Hazırlama Danışmanlığı

tez hhazırlama danışmanlığı
Lisansüstü ders döneminin ardından tüm öğrencilerden beklenen tez hazırlama sürecinin başarılı bir şekilde tamamlanmasıdır. Bu süreçte öncelikli olarak savunma sınavına kadar tüm çalışmaları kontrol ve koordine etmek için öğrenciye bir danışman atanır. Danışmanın başlıca görevi konu seçiminden başlayarak yönteme ve savunmaya kadar tüm basamaklarda öğrenciyi yönlendirmektir. Ancak, Yüksek Öğretim Kurumu tarafından görev çerçevesi tanımlanan danışmanların pek çoğu çeşitli gerekçeler öne sürerek görev ve sorumluluklarını nitelikli bir şekilde icra etmez ve öğrenci tez hazırlama gibi oldukça karmaşık bir sürecin içerisinde çözümsüz kalır. Bu noktada çözüm üretmek üzere Google üzerinden “tez yazdırma”, “tez hazırlama” ve “tez danışmanlık” anahtar kelimeleri ile para karşılığında kendisini tez döneminin güçlüklerinden kurtaracak kişi ya da kurumlar aramaya başlar. Bu aramaların pek çoğunun henüz lisans öğrenimini bile tamamlamamış kendisini uzman gösteren kişilerin ağına takılması kaçınılmazdır.


profesyonel ve efektif bir tez danismanligi hizmeti nasil secilir

Profesyonel ve Efektif Bir Tez Danışmanlığı Hizmeti Nasıl Seçilir?

Yukarıda belirtildiği üzere bağlı bulunulan üniversiteler tarafından ataması yapılan danışmanların ilgisizliği ya da öğrencilerin kolay yoldan diplomaya kavuşma arzusu üzerinde pek çok tartış bulunan tez yazım sektörünü doğurmuştur. Her ne kadar sektör kelimesini kullansak da web sitelerin pek çoğu tek kişiden oluşan lisans eğitim düzeyine bile sahip olmayan uzman kadroya (!) sahiptir. Bunların arasından tez hazırlama ve danışmanlık hizmetini hakkıyla yerine getiren bir kurum seçmek öğrencinin başarısının anahtarıdır. Bu noktada işletme olarak doktora, tıpta uzmanlık ve yüksek lisans öğrencileri için profesyonel tez danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Tez yazım sürecini üstlendiğimiz öğrencilerin öncelikli olarak tezden beklentilerini en doğru şekilde analiz etmekte ve kendilerinin kariyerlerine en uygun başlığı seçmek üzere çeşitli istişareler yürütmekteyiz. Bu noktada işletmemiz ilgili disiplinde yeterliğe sahip bir koordinatörü tez çalışmasına atamakta ve öğrenciyi ofisimizde yüz yüze görüşmeye davet ederek farkını ortaya koymaktadır. Tez konu başlığı ile birlikte tüm tez yazım sürecinin planlamasının yapıldığı bu süreçte öğrenci başarıya ulaşmak üzere en etkin çözümler ile yönlendirilmektedir. Bu noktadan hareketle okuldaki danışman pasifize edilmiş gibi görünse de aslında tüm süreçte kendisinin de bilgilendirilmesi ve konuya dahil edilmesi gerekmektedir. Bundan dolayı süreç planlaması yapılırken danışmana da periyodik raporlamalar yapmak üzere takvim oluşturulmaktadır.


tez yazdirma talebinden danismanliga donusen hizmet cercevemiz

Tez Yazdırma Talebinden Danışmanlığa Dönüşen Hizmet Çerçevemiz

Tez yazımı gerçekleştirilirken kullanılması gerekli olan kaynaklar planlanmakta, özellikle yabancı yayınlar üzerinden yapılması gereken alıntılar belirlenmektedir. Bunun yanında öğrenciye açılan Turnitin hesabı ile tüm yazılanların intihal kontrolü yapılmakta, gereken noktalarda ekip üyesi Türk Dili uzmanı kişilerce paraphrase etmek sureti ile ilgili alıntı oranı düşürülmektedir. Bununla birlikte oluşturulan yöntem çerçevesinde veri toplama ve analizler konusunda da işletmemiz gereken desteği ortaya koymakta ve tez yazım sürecinin tamamlanmasını sağlamaktayız. Tez döneminin son basamağı olan savunma öncesinde imkanı olan öğrencileri tekrar ofisimize davet etmekte ve kendilerine savunmada yöneltilebilecek sorular hakkında bilgi vermekte; savunma sınavının bir provasını gerçekleştirmekteyiz. Sunmuş olduğumuz destek öğrencinin diplomasını alıncaya kadar kesintisiz bir şekilde devam etmektedir.

Tez hazırlama konusunda profesyonel danışmanlık ihtiyacınız mı var?