Işık Üniversitesi Yüksek Lisans Programları

Biruni Üniversitesi Yüksek Lisans Programları
Biruni Üniversitesi Yüksek Lisans Programları
10 Temmuz 2018
İstanbul Ticaret Üniversitesi Yüksek Lisans Programları
İstanbul Ticaret Üniversitesi Yüksek Lisans Programları
17 Temmuz 2018
Işık Üniversitesi Yüksek Lisans Programları

İstanbul ilinde bulunan Işık Üniversitesi yüksek lisans programı kapsamında ülke genelinde oldukça kaliteli eğitim veren üniversitelerden birisidir. 4 yıllık lisans eğitimi tamamlamış olan adaylar bu üniversitenin herhangi bir yüksek lisans programına başvuruda bulunabilir. Işık Üniversitesi yüksek lisans programları kaliteli akademisyen kadrosu ve teknolojiye uygun kaliteli bir eğitim standardı ile üst noktaya taşınıyor. Işık Üniversitesinde sosyal bilimler enstitüsü ve fen bilimleri enstitüsü olmak üzere iki enstitüde yüksek lisans eğitimi var. Türkçe ve İngilizce ya da tezli ve tezsiz olarak yüksek lisans eğitiminizi belirleyebiliyorsunuz. Belirlenen yüksek lisans eğitimi için sağlanması gereken kriterleri sağlamalı başvurunuzu yapmalı ve başvurunuzun olumlu yanıtlanması durumunda dönemlik harcınızı yatırarak lisansüstü eğitiminize başlayabilirsiniz.

Işık Üniversitesinde yüksek lisans eğitimi almak için öncelikle bir takım kriterleri sağlamanız şarttır. Bunların başında da eğer tezli lisansüstü eğitimi alacaksanız ALES puanınızın en az 55 olması ve İngilizce dilinde lisansüstü eğitimi alacaksanız YDS puanınızın en az 65 olması gerekiyor. Bunun yanı sıra İngilizce olan tüm yüksek lisans eğitimlerinde Işık Üniversitesinin düzenlediği dil sınavından da başarılı sonuç almanız gerekiyor. Bunlara ek olarak adayın lisans eğitimi sonrasındaki ortalaması 4 üzerinden en az 3 olması şarttır. Aynı zamanda lisans eğitiminizi yaptığınız üniversiteden iki akademisyenin referans mektubunun da olması şarttır. Tüm kriterleri sağlamanız durumunda Işık Üniversitesinde yüksek lisans eğitimi için başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvurunuzu yaparken Işık Üniversitesinin lisansüstü eğitim programı başvuru harcını da anlaşmalı bankalara yatırmanız şarttır.

Işık Üniversitesindeki Lisansüstü Eğitim Programları Nelerdir?

Işık Üniversitesi 4 yıllık lisans eğitimini tamamlamış olan kişilere kaliteli şekilde değişik bölümlerde lisansüstü eğitim programı veriyor. Yukarıda anlattığımız kriterleri sağlamanız durumunda üniversite bünyesindeki bölümlerde yüksek lisans yapabilirsiniz.

Işık Üniversitesi yüksek lisans programları Bilgisayar mühendisliği Elektronik mühendisliği Endüstri mühendisliği ve yöneylem araştırması Enformasyon teknolojileri Finans mühendisliği Makine mühendisliği Matematik Peyzaj mühendisliği Teknoloji ve inovasyon yönetimi İnşaat mühendisliği gibi fen bilimleri enstitüsü bölümlerinde geçerlidir. Ayrıca Klinik psikoloji İç mimarlık Moda ve tekstil tasarımı Görsel iletişim tasarımı Sanat kuramı ve iletişim Resim Uluslararası ilişkiler İşletme yönetimi gibi sosyal bilimler enstitüsü bölümlerinde de geçerlidir.